Okna PCV Okna Drewniane Okna Aluminiowe Rolety Akcesoria Bramy Parapety

Wychodząc naprzeciw osobom ceniącym sobie styl, prestiż i elegancję okna drewniane to oczywisty wybór. Szlachetność drewna w połączeniu z nowoczesną technologią sprawiają, że okna odznaczają się wyjątkowym pięknem, trwałością i funkcjonalnością.
Dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć okien wykonanych z drewna. Do produkcji okien używane są trzy gatunki drewna: drewno sosnowe, dębowe oraz meranti.

DREWNO SOSNOWE – rodzaj rośliny z rodziny sosnowatych (Pinaceae Lindl.) obejmujący niemal 115 gatunków drewna. Jest najczęściej stosowanym gatunkiem drewna w przemyśle drzewnym, budownictwie i meblarstwie, jego gęstość wynosi około 420 kg/m3, jest łatwe w obróbce, sprężyste, o dobrej wytrzymałości mechanicznej.

DREWNO MERANTI - drewno z drzew liściastych z rodzaju Shorea, jest to drewno egzotyczne pochodzące głównie z Malezji i Indonezji. I tak drewno pod nazwą Meranti od dawna zadomowiło się na naszym rynku okiennym często utożsamiane z Mahoniem( powszechnie używana nazwa to Mahoń Meranti ), jednakże mahoń to zupełnie inny rodzaj drewna, chociaż zbliżony parametrami i właściwościami. Gęstość drewna meranti silnie zależy od gatunku i osiąga wartości od 300 kg/m3 do 1050 kg/m3. Stosowane jest głównie w budownictwie jako drewno budowlane, do stolarki okiennej i drzwiowej. Cechą szczególną meranti są jego właściwości dżwiękoszczelne i izolacyjne – meranti świetnie tłumi hałasy z zewnątrz i zatrzymuje ciepło w domu.

DREWNO DĄB – jest jednym z najlepszych gatunków drewna. To szlachetne piękne i twarde drewno. Charakteryzuje się znakomitą trwałością , pięknem słojów i wytrzymałością na zmienne warunki atmosferyczne. Dąb posiada bardzo dobre gęstości wynoszące od 710 kg/m3 i dzięki temu osiąga znacznie lepszy współczynnik dżwiękoszczelności. Okna z takimi ramami i odpowiednio dobraną szybą będą i luksusowe i dżwiękochronne.

DOSTĘPNE SYSTEMY DREWNA TO:

Okna wykonane są z najwyższej jakości drewna, klejone trójwarstwowo w systemie 68, oraz czterowarstwowo w systemie 78 dla zapewnienia najwyższej stabilności, wytrzymałości i odporności na odkształcenia. Systemy 68 różnią się od systemu 78 grubością i możliwością zamontowania pakietu szybowego.

W systemie LIGURA 68 maksymalna szerokość pakietu szybowego to 29 mm, minimalna 24 mm. Można stosować tylko pakiety dwuszybowe.

NAJWAŻNIEJSZE  ZALETY:

-grubość ramy 68 mm

-doskonałe właściwości termoizolacji cieplnej dzięki Uw na poziomie 1.37W/m2K*

-czterowarstwowa powłoka lakiernicza- impregnacja, podkład, międzywarstwa oraz warstwa nawierzchniowa chroni drewno przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych.

W systemie PIEMONT 78 max. szerokość pakietu szybowego to 39 mm, minimalna to 33 mm. Można stosować pakiety dwuszybowe oraz trzyszybowe.

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY:

- zwiększona grubość ramy 78 mm powoduje podwyższenie izolacji akustycznej

-doskonałe właściwości termoizolacji cieplnej dzięki Uw na poziomie 1,1 W/m2K*

-pakiet trzyszybowy ze szkłem niskoemisyjnym oraz przestrzeni wypełnionej argonem w standardzie

-czterowarstwowa powłoka lakiernicza

* wartość uzyskana według normy DIN EN ISO 10077-1 dla okna referencyjnego o wymiarach 1230 x 1480 mm

W standardzie montowane są pakiety dwuszybowe ze szkłem niskoemisyjnym ((U=1,0 Wm2k), jednakże coraz większą popularnością cieszą się pakiety energooszczędne trzyszybowe ( U=0,5W m2K )stosowane do systemów 78, dzięki temu okno drewniane uzyskuje jeszcze lepsze współczynniki przenikania ciepła.

KOLORYSTYKA: