Okna PCV Okna Drewniane Okna Aluminiowe Rolety Akcesoria Bramy Parapety

Przy zakupie okien warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego pakietu szybowego.

Szyba jest jednym z najważniejszych elementów całego okna. Odpowiednio dobrana do profilu znacznie wpływa na właściwości termoizolacyjne oraz dźwiękoszczelne całej konstrukcji okna. Okna standardowo wyposażone są w szybę zespoloną o współczynniku przenikania ciepła Ug=1,0 W/m2K. Szyba zespolona jest to szyba składają się z co najmniej dwóch szyb oddzielonych ramką dystansową na całym obwodzie. W naszej ofercie możemy znaleźć szerokie spektrum szyb dostosowanych do każdego wnętrza. Począwszy od pakietów standardowych dwuszybowych poprzez pakiety trzyszybowe o współczynniku przenikania Ug=0,6 W/m2K polecane do domów jednorodzinnych, gwarantujące jeszcze lepsze parametry termoizolacyjne i akustyczne do pakietów czteroszybowych stosowanych w domach budowanych w systemie energooszczędnym.

Szyby ze względu na funkcje jakie pełnią możemy podzielić na:

zapewniające komfort termiczny- pakiety dwuszybowe,trzyszybowe oraz czteroszybowe. Stosując do powyższych pakietów szybowych ciepłą ramkę "SWISSPACER"polepszamy izolację termiczna na krawędziach co ogranicza powstawanie mostka termicznego, w rezultacie oznacza to oszczędność na ogrzewaniu nawet do 10% dla całego okna.

chroniące przed słońcem- w tej grupie wyróżniamy szyby absorpcyjne, które pochłaniają część energii promieniowania słonecznego i dzięki temu chronią pomieszczenie przed przegrzaniem szybę taką wykonuje się ze szkła float oraz szyby refleksyjne, które dzięki zastosowaniu tlenku metalu na powłoce szyby dodatkowo powodują efekt odbicia promieni słonecznych a nie tylko zapobiegają ich przenikaniu. W obu przypadkach szkło jest barwione w masie na kolor niebieski, brązowy, szary oraz zielony w przypadku szyby refleksyjnej szkło może być również bezbarwne.

chroniące przed hałasem- szyby dźwiękoszczelne. W oknach spełniających funkcje dźwiękoszczelne stosuje się pakiety szybowe ze szkłem o różnych grubościach. Dzięki temu każda z szyb tłumi dźwięki o innych częstotliwościach.

zapewniające bezpieczeństwo- wyróżniamy dwa typy szkła: bezpieczne szkło hartowane to szkło, które zostało poddane obróbce termicznej wzmacniającej strukturę szkła, dzięki temu możemy stosować je wszędzie tam gdzie jest ono narażone na oddziaływanie siły.Takie szkło jest 5 razy mocniejsze od szkła niehartowanego. Szkło hartowane po rozbiciu rozpada się na małe cząstki o tępych krawędziach. Drugi typ szkła bezpiecznego to szkło laminowane, taka szyba składa się z dwóch tafli szkła połączonych ze sobą jedną lub kilkoma warstwami specjalnej foli, dzięki  temu w przypadku uderzenia bądź stłuczenia odłamki szkła pozostają przyklejone do foli.

SZKŁO ORNAMENTOWE: Dzięki zastosowaniu pakietu szybowego ze szkłem ornamentowym skutecznie zabezpieczymy swoją prywatność a także zyskamy ciekawą stylistykę. Dzięki szerokiej ofercie szkła ornamentowego istnieje możliwość dobierania oraz różnicowania stylu naszego okna. Szyby ornamentowe nie wpływają na pogorszenie izolacji cieplnej zestawów oraz przepuszczają światło słoneczne pozwalając na doświetlenie pomieszczenia.